Namiastka bajkowego ogrodu na małej przestrzeni

Balkony to świetny sposób, aby dodać swojemu mieszkaniu osobowości i stylu. Mogą być jednak kłopotliwe, jeśli nie jesteś pewien, w jakim kierunku chcesz, aby ta przestrzeń została zagospodarowana. Istnieją nieskończone możliwości aranżacji balkonów w każdym bloku mieszkalnym - od stworzenia zewnętrznego salonu lub jadalni aż po zaprojektowanie go jako dodatkowej przestrzeni do przechowywania! Niezależnie od pożądanego wyglądu, każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom.

Stylizacja na miarę potrzeb

Balkony można stylizować na wiele różnych sposobów. W przypadku balkonu zewnętrznego najbardziej podstawową i niedrogą dekoracją jest doniczka lub dwie z ziemią, w której mogą rosnąć rośliny. Inne możliwe dodatki to świece na sznurku (aby nie zdmuchnąć), kolorowe lampy tarasowe, lampiony, lampki wróżek lub papierowe kwiaty, które zawiesza się na hakach przymocowanych do poręczy balkonu. Użyj roślin, takich jak małe drzewka lub krzewy w doniczkach, aby zapewnić sobie prywatność od sąsiadów jeśli tego pragniesz. Pomaluj balkon na ciemne kolory, ponieważ dają one więcej przestrzeni i sprawiają, że balkon wydaje się większy niż w przypadku jasnych odcieni. Można również zainstalować kilka wygodnych krzeseł, które są idealne dla ludzi, którzy chcą się integrować z sąsiadami lub po prostu czytać na zewnątrz w słoneczne dni.

Korzystaj ze słonecznej pogody

To doskonałe miejsce, aby cieszyć się świeżym powietrzem i światłem słonecznym, ale może być trudny do udekorowania. Aby nadać przestrzeni bardziej domowy charakter, potrzebne są meble - w tym przypadku polecamy stół z technorattanu z miejscami do siedzenia dla dwóch lub trzech osób, lub całego zestawu mebli ogrodowych, aby przyjaciele też byli mile widziani! Kilka roślin również pomoże odświeżyć atmosferę. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz rozważyć położenie zewnętrznego dywanu, który będzie zapobiegał wnoszeniu brudu do wnętrza podczas wilgotnej pogody. Możesz także spróbować zainstalować podłogę na powierzchni istniejącego balkonu, aby zapewnić sobie dodatkową wygodę.

 

O autorze