Urządzamy balkon w bloku mieszkalnym

Jeśli mieszkasz w bloku i masz dostęp do balkonu, to w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak najlepiej go urządzić i wykorzystać. Jest to ważne miejsce, w którym można się zrelaksować, a także posiedzieć z przyjaciółmi. Jeśli jeszcze nie zainwestowałeś w rośliny, teraz może być odpowiedni moment - istnieje wiele różnych rodzajów roślin, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale także pomagają oczyścić powietrze w pomieszczeniach, pochłaniając dwutlenek węgla z naszego oddechu i uwalniając tlen z powrotem do atmosfery; mogą więc zdziałać cuda dla kogoś, kto potrzebuje więcej świeżego powietrza, na przykład dla osób mieszkających lub pracujących wysoko! Możesz spróbować użyć doniczek zawierających zioła, takie jak rozmaryn lub lawenda, które wydzielają zapach po dotknięciu - mogą one również wydzielać jony ujemne, jeśli są stosowane razem z innymi naturalnymi środkami (eukaliptus).

Styl zgodny z Twoimi oczekiwaniami

Jeśli z balkonu ma korzystać więcej niż jedna osoba, ważne jest, aby wszyscy domownicy mieli do niego bezpośredni dostęp. Należy również pamiętać, że balkony nie są zazwyczaj przeznaczone do uprawiania ogrodu, ale jako przestrzeń życiowa na świeżym powietrzu, dlatego też będą wymagały mebli i miękkiego wyposażenia. Jeśli w bloku znajdują się wspólne ogrody, warto ustawić na balkonie nowy stół ogrodowy z krzesłami, aby wykorzystać tę przestrzeń. Wybierając rośliny i kwiaty, które chcesz wyeksponować, pamiętaj, że wymagają one wody i światła, więc pamiętaj o tym, umieszczając je na tak ograniczonej przestrzeni - może warto rozważyć ustawienie doniczek obok okien?

Proste rozwiązania w rozsądnych cenach

Aranżacja balkonu nie musi być skomplikowana. Jako dekorację balkonu można wykorzystać nawet rośliny i kwiaty. Niektórym zapracowanym osobom często łatwiej jest zadbać o te żywe istoty niż o sprzęt AGD czy meble, które wymagają od właściciela większego nakładu pracy przy codziennej pielęgnacji (biorąc pod uwagę, że z balkonów korzysta się sporadycznie). Technorattan to materiał, który zapewnia wygląd i wrażenie naturalnego rattanu, ale bez konieczności konserwacji. Meble z technorattanu są wytrzymałe, dzięki czemu mogą przetrwać wszelkie warunki pogodowe panujące na Twoim podwórku lub balkonie. A ponieważ są odporne na promieniowanie UV, nie musisz się martwić o blaknięcie czy pleśnienie - nawet jeśli pozostawisz je na słońcu przez dłuższy czas! Technorattan został pierwotnie zaprojektowany jako przyjazna środowisku alternatywa dla tych, którzy pragnęli piękna i trwałości tradycyjnych mebli wiklinowych, ale nie chcieli zajmować się okresowymi zabiegami konserwacyjnymi, takimi jak malowanie czy bejcowanie.

 

O autorze