Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? 10 zasad, o których musisz pamiętać – część II

data publikacji: 08 - 06 - 2021

Dzisiaj druga część artykułu i kolejne 5 zasad stylu skandynawskiego - zapraszamy do lektury :)

Jeśli planujesz wprowadzić skandynawskie wzornictwo do swojego wnętrza, zapraszamy do skorzystania z naszej usługi aranżacji wnętrz. Pomożemy Ci stworzyć projekt niebanalnego wnętrza dopasowanego do Twoich potrzeb oraz budżetu.

6. Ocieplanie szarościami i fakturą

Szare kolory w stylu skandynawskim dają ciepło i przytulność. Łagodzą ostrość przejścia między czernią i bielą (która zazwyczaj stanowi bazę kolorystyczną). Podobnie jak faktura drewna, albo splot na kocu czy pledzie.

Ocieplanie szarościami i fakturą

Produkty z powyższej aranżacji:

7. Natura udomowiona

W stylu skandynawskim rośliny są stawiane na szczególnym miejscu. Dosłownie i w przenośni. Bez względu na to czy jest to gałązka z zielonymi listkami czy monstera, platycerium, sansevieria lub inne sukulenty, zawsze są skomponowane tak, jakby odpowiadał za to światowej klasy florysta. Dla miłośników niebanalnych kompozycji roślinnych oraz skandynawskiego wzornictwa idealną propozycją będą wiszące kompozycje typu kokedama, których nie powstydziłby się rodowity Japończyk.

Natura udomowiona

Produkty z powyższej aranżacji:

8. Biała łazienka

Łazienka skandynawska stanowi zwykle wyważony balans między funkcją a formą. Zazwyczaj biała, minimalistyczna, czasem „przełamana” kolorem
w dodatkach. Zawsze jednak sprawia wrażenie jednocześnie sterylnej i przytulnej.

Biała łazienka

9. Obrazy i tapety

Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim warto także rozważyć wykorzystanie tapet – mogą one podkreślić funkcjonalny podział wnętrza albo spełnić inną praktyczną funkcję – np. zabezpieczyć ścianę nadmiernie narażoną na zabrudzenia.

Obrazy zwykle harmonijnie współgrają z innymi detalami wnętrza. Mamy tu szeroki wachlarz możliwości – od abstrakcji po plakaty, fotografie czy prace typograficzne.

Obrazy i tapety

Produkty z powyższej aranżacji:

10. Klasyczne piękno

Dobrze zaaranżowane wnętrze skandynawskie jest ponadczasowe. Tak jak meble skandynawskich projektantów – choć niejednokrotnie zaprojektowane w latach 40-tych, 50-tych czy 60-tych, nadal zachowują świeżość. Wciąż dla znawców czy amatorów designu są łakomym kąskiem. Ten, kto prawdziwie kocha styl skandynawski wie, że inwestuje w meble „na lata” i szuka produktów, które będą z nim mieszkać przez dekady.

Klasyczne piękno

Produkty z powyższej aranżacji: